Updates

Hier houden we je op de hoogte van ontwikkelingen binnen Digiwerkplaats Rijnmond.

Volg ons op LinkedIn
In the spotlight

Ruim 80 studenten van Albeda mbo, Zadkine en Techniek College Rotterdam gingen aan de slag met de website en social media van Rotterdamse mkb’ers. In korte tijd kwamen zij met gerichte adviezen.

De dag werd geopend door onze directeur Daphne Swart, waarna de studenten kennismaakten met hun ondernemers en meteen aan de slag gingen. Terwijl zij werkten aan concrete adviezen voor websites en social media, kregen de ondernemers een inspirerende rondleiding op de RDM Campus door Jurjen Lengkeek. Hier werd zichtbaar hoe de fysieke en digitale wereld steeds meer samenkomen, met voorbeelden uit onder andere de RDM Makers Space, Urban Reef en het AcquaLab.

💬 “Ik ben nu al blij. De studenten gaven me al zoveel tips.” – ondernemer Sandra Grauss van Tribute to Work

De volgende hackathon staat alweer gepland op 21 mei. Tijdens deze editie werken studenten aan een persoonlijke security scan voor jouw bedrijf.

Aanmelden kan nog zeker via onze relatiemanager Stefan Klink, stefan.klink@itcampus.nl!

De hackathon vindt plaats op locatie bij Rotterdam Academy. Zien we je daar?

Doe mee! Klik en Meld je aan
Laat jong talent voor jouw ontwerpen!

Onze partner Het Grafisch Lyceum Rotterdam heeft meer dan vierhonderd tweedejaarsstudenten Mediavormgeving, die klaarstaan om vormgevingsopdrachten voor echte opdrachtgevers uit te voeren.

Heeft jouw bedrijf een creatieve uitdaging? Denk bijvoorbeeld aan huisstijlen, websites, posters, apps, animaties of campagnes. Doe dan mee en werk samen met enthousiaste en getalenteerde jonge talenten!

Hoe ziet het traject eruit?

  • Briefingsgesprek – Een kennismakings- en overlegmoment met de studenten waarin de opdracht wordt toegelicht. Dit kan op school of op locatie plaatsvinden.
  • Feedbackmoment – Halverwege de opdracht wordt er een terugkoppeling gegeven op de voortgang en het werk van de studenten.
  • Opleveringsmoment – De studenten presenteren het eindresultaat aan jullie, waarna een korte evaluatie plaatsvindt. Dit kan eveneens op school of op locatie.

📅 Startmomenten: vanaf september 2025 of februari 2026

Wil je meedoen en profiteren van frisse, creatieve ideeën? Meld je aan via ons aanmeldformulier.

Doe mee! klik en Meld je aan
Terugblik op een inspirerende Canva-workshop + nieuwe kansen!

Op vrijdag 6 juni verwelkomden we 50 ondernemers bij Digiwerkplaats Rijnmond voor een interactieve workshop over visuele content maken met Canva, verzorgd door de creatieve specialisten van Sticky Marketing. Ondernemers ontdekten hoe je met deze handige tool snel en eenvoudig professionele visuals kunt ontwerpen voor social media, flyers en presentaties.

Heb jij een vormgevingsopdracht? Meld je nu aan voor een traject met tweedejaars studenten Mediavormgeving van het Grafisch Lyceum Rotterdam! Zij staan klaar om echte vormgevingsopdrachten uit te voeren voor opdrachtgevers zoals jij.

Meld je aan.

Doe mee! klik en Meld je aan
Studenten gedreven door praktijkervaring in digitale veiligheid

💬 "Het is mooi om bij te dragen aan de veiligheid van een onderneming," zegt Bas Blommaert, student aan Rotterdam Academy. In teamverband voerde hij een security scan uit voor Elema Projecten en stelde een adviesrapport op met de belangrijkste verbeterpunten.

Bij Digiwerkplaats Rijnmond draait het niet alleen om digitaal advies aan ondernemers, maar ook om maatschappelijke impact. Door samen te werken met bedrijven krijgen studenten de kans om adviezen te geven die bijdragen aan een veiligere en/of efficiëntere ondernemingen. Dit motiveert hen enorm—ze zien hoe hun kennis en vaardigheden direct van waarde zijn in de praktijk. Ondernemers profiteren tegelijkertijd van frisse inzichten en innovatieve ideeën, wat deze samenwerking nóg krachtiger maakt.

Doe mee! klik en Meld je aan
Cybersecurity: Hoe veilig is jouw bedrijf écht?

Cybercriminaliteit vormt een steeds grotere bedreiging voor de continuïteit van je bedrijf of organisatie. Zo bleek ook bij de aanval op de Nederlandse politie, waarbij contactgegevens van medewerkers werden buitgemaakt. Dit onderstreept hoe kwetsbaar organisaties kunnen zijn voor cyberaanvallen.

Bij Digiwerkplaats Rijnmond helpen wij mkb bedrijven hun digitale weerbaarheid te vergroten met trajecten die kwetsbaarheden opsporen — zowel op technisch vlak als op het menselijke aspect van cybersecurity. Bewustwording onder medewerkers is net zo belangrijk als sterke digitale beveiliging.

🔒𝗧𝗿𝗮𝗷𝗲𝗰𝘁 𝗩𝗲𝗶𝗹𝗶𝗴 𝗱𝗶𝗴𝗶𝘁𝗮𝗮𝗹 𝘂𝗶𝘁𝗯𝗲𝘀𝘁𝗲𝗱𝗲𝗻: Hoe ga je zorgvuldig om met de risico’s van uitbesteden? Dit traject richt zich op het veilig beheren en delen van digitale informatie en systemen.

🔒𝗧𝗿𝗮𝗷𝗲𝗰𝘁 𝗦𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗲𝗻𝗴𝗶𝗻𝗲𝗲𝗿𝗶𝗻𝗴: hbo-studenten kruipen in de huid van een ‘human hacker’ en simuleren een aanval om het bewustzijn en de reactie van medewerkers op digitale dreigingen te testen. Je krijgt adviezen hoe je vertrouwelijke informatie binnen je bedrijf houdt.

Dankzij onze partners zijn deze trajecten voor ondernemers kosteloos. Ze worden uitgevoerd door jong talent uit het beroepsonderwijs, die onder begeleiding van docenten echte praktijkervaring opdoen. Als ondernemer ontvang je een adviesrapport, gebaseerd op actuele kennis en inzichten.

Interesse? Meld je aan via ons aanmeldformulier.

Doe mee! klik en Meld je aan
Ondernemerschap in actie: Studenten en ondernemers versterken elkaar!

💬 Rohan Sheombar: "Ondernemen is durven, doen, falen en weer doorgaan."

Tijdens onze hackathons en trajecten krijgen studenten niet alleen de kans om ondernemers te voorzien van advies op digitaal vlak, maar ook een waardevolle inkijk in wat ondernemerschap écht betekent. Door in gesprek te gaan met ondernemers, ontdekken ze de uitdagingen en successen die komen kijken bij het runnen van een bedrijf. Deze wisselwerking zorgt ervoor dat studenten praktijkervaring opdoen en ondernemers frisse digitale inzichten krijgen.

Doe mee! klik en Meld je aan
 Hoe mooi om onderwijs en bedrijfsleven samen te zien komen tijdens de Hackathon Security Scan!

Vorige week donderdag stond digitale veiligheid centraal tijdens de Hackathon Security Scan, georganiseerd in samenwerking met Techniek College Rotterdam en Rotterdam Academy.

Tijdens deze dag onderzochten 80 studenten de online veiligheid van 15 Rotterdamse ondernemers aan de hand van een security scan op maat. Na een kennismaking gingen de studenten aan de slag en leverden ze aan het einde van de middag een persoonlijk rapport op.

Voor de ondernemers was er na de kennismaking met het studententeam gelegenheid om te netwerken, en gaf Aad Van Boven van Secureme2 een presentatie over digitale veiligheid.

Een waardevolle dag waarin onderwijs en bedrijven elkaar versterken!

Doe mee! klik en Meld je aan
Gratis Canva Workshop voor ondernemers

Als ondernemer wil je graag zichtbaar zijn met je bedrijf, maar het maken van professionele visuals lijkt vaak ingewikkeld of tijdrovend. Wil jij leren hoe je in één middag sterke visuals ontwerpt voor social media, flyers en presentaties?

Tijdens deze workshopontdek je hoe eenvoudig en leuk het kan zijn om zelf opvallende content te maken met Canva—een gratis en gebruiksvriendelijke online design tool.

📅Vrijdagmiddag 6 juni

🕑14.30 tot 17.30 uur

📍Digiwerkplaats Rijnmond, Scheepsbouwweg 11, Rotterdam

Meer informatie en aanmelden: https://www.mkbdigitaal.nl/event/workshop-canva-visuele-content-maken-voor-je-bedrijf-rotterdam/

Doe mee! klik en Meld je aan
Wat een toffe dag was het gisteren!

We organiseerden een toffe hackathon op 10 april waarbij meer dan 80 studenten van Albeda, Zadkine, Hogeschool Inholland en Techniek College Rotterdam samenwerkten aan echte vraagstukken van 15 Rotterdamse mkb’ers.

De dag startte met een motiverende opening door Remko Keizerwaard (directeur van het Techniek College Rotterdam), teamleider Rene Poppeliers en ondernemer Monique van Hoolwerff. Vervolgens werden de studenten in teams verdeeld. Ze leerden elkaar kennen en gingen aan de slag met het ontwikkelen van een website- en social media advies voor de ondernemers.

De ondernemers kregen ondertussen een workshop van Frits Corvers (Webtify), waarin ze tips ontvingen voor hun website. Aan het eind van de dag leverden de studenten een rapport op en sloten we af met mooie eindpresentaties waarin zij hun inzichten deelden met de ondernemers!

Deze dag vol praktijkervaring en verbinding werd mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zuid-Holland – dank voor jullie steun!

Doe mee! klik en Meld je aan
🔒 Wij steunen de actiedag ‘Echt Niet Vandaag’ tegen digitale criminaliteit!

Op 21 mei 2025 komt Regio Rotterdam in actie tegen digitale criminaliteit tijdens de regionale actiedag Echt Niet Vandaag. Dagelijks worden in Nederland duizenden mensen slachtoffer van phishing, online fraude en ransomware. Iedereen kan getroffen worden: je opa, een collega, je buurman, je kind.

Daarom steunen wij deze actie en moedigen we iedereen aan om mee te doen. Organiseer een activiteit, neem deel of help mee om de boodschap te verspreiden.

Meer informatie en inspiratie: http://www.echtnietvandaag.nl

Doe mee! klik en Meld je aan
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Volg ons op LinkedIn

We inspireren ons netwerk ook graag buiten de deur en daarom posten we regelmatige leuke content op onze Linkedin pagina. Handig, want als je ons volgt ontvang je ons nieuws in je timeline en ben je er altijd optijd bij als we nieuw aanbod publiceren, een nieuw MKB Digicafé aankondigen of voorbeelden delen van ondernemers die je voor zijn gegaan.

Volg ons op Linkedin